کاربرد انکر بولت صنعتی چیست؟!

به علت تحمل بالای انکر بولت در اتصال سازه‌های بزرگ، این پیچ های فولادی کاربردهای بالایی را پیدا کرده است. بنابراین در ساخت هر سازه ای که از انکربولت استفاده شده باشد، بدون شک استحکام بالایی را شاهد خواهیم بود. در ادامه با انکربولت صنعتی و کاربردها و انواع آن آشنا خواهید شد.

مجموعه جاوید متال هم در آغاز پروژه و هم در هنگام عملیات کاشت میلگرد با قطر و سوراخ مشخص در بتن و نصب انکربولت، با دانش و تجربه چندین ساله خود در این زمینه آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر جهت خرید انکر بولت  و اطلاع از قیمت انکر بولت با ما در ارتباط باشید.

انکر-بولت-صنعتی

انکر بولت صنعتی چیست؟

انکر بولت به معنای پیچ چفتی است، که برای چفت کردن بر روی سطوح صلب مانند بتن استفاده می‌شوند. در واقع هدف اصلی از انجام این کار تعمیر مصالح فولادی، ترمیم و گسترش آن‌ها می‌باشد. ضمنا برای چفت کردن صفحه‌های فولادی مثل پلیت‌ها در بتن از این پیچ چفتی یا به اصطلاح انکر بولت‌ها استفاده می‌شوند.

انکر بولت صنعتی ابزاريست براي فيکس کردن و نصب ماشين‌ها و مکانيزم‌هاي صنعتي در محل نصب و داخل فونداسيون یا پی قرار مي‌گيرد. ابعاد و اندازه‌هاي متفاوتي دارد و بنابر ابعاد و اندازه دستگاه و نیز فاکتورهايي مانند ميزان ارتعاش و لرزش دستگاه و شرايط محل نصب، اندازه آن‌ها را طراح مشخص مي‌کند. شکل ظاهري آنها نیز مانند نامشان شامل يک قسمت پيچ و مهره و يک قسمت لنگر نگه دارنده است. قسمت لنگر میبايست داخل فونداسيون قرار گيرد. قسمت پيچ در محل نصب، به ماشين باعث فيکس شدن ماشين به زمين مي‌شود. لازم به ذکر است که این نوع انکر قابليت تنظيم و رگلاژ را هم دارد.

مشاوره حرفه ای در پروژه

بمنظور پیش برد پروژه های صنعتی و حرفه ای نیازمند مشاوره حرفه ای و تخصصی هستید که بهترین تصمیم برای پروژه گرفته بشه. متخصصین جاوید متال با ارائه بروز ترین خدمات تخصصی در زمینه خرید انکر بولت و رولت بولت، آماده پاسخگوییست.

کاربرد انکربولت صنعتی

مزایا انکربولت صنعتی

هر کدام از انکربولت‌های صنعتی دارای اندازه، کاربرد و مزایای خاصی هستند.  انتخاب انکر بولت مناسب با توجه به نوع عملکرد، سایز، ظرفیت باربری و محدودیت های نصب اهمیت دارد. اگر می‌خواهید برای سازه‌های بتنی انکر بولت تهیه نمایید، باید نوع خاص اتصال به بتن را خریداری کرده و برای اتصال سازه‌های ماشینی نیز بستگی به انداز‌ه‌ی سازه و جنس آن، نوع انکربولت تغییر می‌کند. جهت دریافت مشاوره با شرکت جاوید متال در ارتباط باشید.

انواع انکر بولت صنعتی

انکربولت صنعتی L شکل

انکر بولت صنعتیL شکل مناسب برای تکیه گاه یا نگهدارنده در فونداسیون‌های ساختمان که از بتن و سیمان هستند، است. طراحی انکربولت های L شکل همانند اسم شان به شکل حرف L انگلیسی شباهت بسیاری دارد. بولت های L شکل در اندازه های مختلف تولید می‌شوند که سازه‌هایی با ساخت، اندازه و طراحی مختلف را تحمل کنند. معمولا انکربولت های L در قطر ۳ تا ۸ میلی‌متر تولید می‌شوند.

این انکر بولت ها در استانداردهای موجود در بازار:

  • آلیاژ F1554
  • آلیاژ F1554-55
  • آلیاژ F1554-36
  • آلیاژ A307
  • آلیاژ A193
  • آلیاژ B7304

این نوع انکر بولت صنعتی دارای یک صفحه‌ی فلزی در انتها، معمولا در نصب ستون‌های ساختمانی و علائم موجود در بزرگراه مورد استفاده قرار می‌گیرند. تولید انکربولت سر صفحه‌ای به نسبت سایر انکربولت ها فراوانی بیشتری دارد. زیرا کاربرد بیشتر و استحکام بالاتری دارد و طراحی خاصی که دارند باعث شده تا نگهدارنده محکمی برای ستون های عظیم باشد. این انکربولت ها در دسته‌ی آی بولت ها قرار می‌گیرد که از انتهای آی بولت ها به عنوان یک کمکی برای محکم‌تر کردن پیچ آن ها استفاده می‌شود. نحوه‌ی استفاده از انکربولت آی بولت را مهندسین نیروگاه‌ها و پتروشیمی و چاه‌های نفت حرفه ای آموزش می‌بینند. چرا که استفاده از انکربولت سر صفحه ای یا آی بولت ها در این مکان ها کاربری بیشتر و حساس‌تری دارد.

کاربرد انکر بولت j شکل در اتصال سازه‌های ساختمانی به بتن مورد نظر می‌باشد و همچنین تعبیه تیرهای چراغ برق در بتن، اتصال پایه‌های پل و نرده‌های پل‌های بزرگ از دیگر کاربردهای بولت‌های جی شکل هستند. انکربولت صنعتی j شکل قطر ضخیم تری به نسبت سایر بولت ها تولید می‌شوند. همراهان عزیز برای خرید انکربولت جی شکل به صورت سفارشی و عمده می توانند سفارش خود را در سایت جاوید متال ثبت کنند. کاربرد چندگانه‌ی انکربولت جی شکل آن را پرفروش‌تر کرده. از انکربولت j شکل می‌توان به عنوان نگهدارنده، محکم کننده، اتصال دهنده و تکیه‌گاه استفاده کرد.

انکربولت های محرک با اندازه‌ی کوچک‌تر در جاهایی که فضا جهت استفاده از پیچ و مهره‌های بزرگ محدود‌ تر است، استفاده می‌شوند.به عنوان مثال ماشین آلاتی که دارای تورفتگی هستند و باید از بست های محکم برای اتصال اجزای شان استفاده کنند، دارای بولت های محرک هستند. این نوع بولت ها برای همچنین برای ساخت پل ها و سیستم های بزرگراهی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. انکربولت صنعتی محرک به دلیل ضد زنگ بودن برای گالوانیزه سازی دستگاه‌ها‌ی بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشاوره حرفه ای و تخصصی در خرید انکر بولت

به منظور مشاوره حرفه ای و تخصصی در زمینه خدمات خرید انکر بولت و قیمت انکر بولت در نوع های مختلف خود، می توانید از طریق چت آنلاین وب سایت و یا شماره های تماس موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

همچنین درصورت تمایل نیز می تونید شماره تماس خود را در کادر مقابل وارد کرده تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

تهران – بازارآهن شادآباد، بهاران ۲، بلوک ۲۵، پلاک ۴۱۴-۴۱۵
۰۹۱۲۵۸۵۵۷۸۹۰۲۱-۶۶۳۱۹۳۱۱

نمونه های طراحی و تولید انکر بولت جاوید متال

قیمت انکر بولت صنعتی

قیمت انکر بولت به موارد گوناگونی مانند مدل، مشخصات و تولیدکننده آن وابسته است. قیمت انکر بولت به دلیل وارداتی بودن این محصول کاملا به قیمت ارز و نوسانات آن بستگی دارد، به طوری که برای مثال انکربولت صنعتی محرک نمره ۱۰ می تواند قیمتی با دامنه نوسان ۴۰% داشته باشد.

از این رو جهت دقت در محاسبات مالی در روند اجرای پروژه، قیمت این محصول به روز کنترل می‌شود.

هر کدام از انکربولت‌های صنعتی دارای اندازه، کاربرد و مزایای خاصی هستند.  انتخاب انکر بولت مناسب با توجه به نوع عملکرد، سایز، ظرفیت باربری و محدودیت های نصب اهمیت دارد. اگر می‌خواهید برای سازه‌های بتنی انکر بولت تهیه نمایید، باید نوع خاص اتصال به بتن را خریداری کرده و برای اتصال سازه‌های ماشینی نیز بستگی به انداز‌ه‌ی سازه و جنس آن، نوع انکربولت تغییر می‌کند. جهت دریافت مشاوره با شرکت جاوید متال در ارتباط باشید.

نکات مهم هنگام خرید انکر بولت

شرکت جاوید متال هم در آغاز پروژه و هم در هنگام عملیات کاشت میلگرد با قطر و سوراخ مشخص در بتن و نصب انکربولت، با دانش و تجربه چندین ساله خود در این زمینه آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر جهت خرید انکر بولت و اطلاع از قیمت انکر بولت با ما در ارتباط باشید.

نوشته های مرتبط