لوله استیل چیست؟ لوله فولاد مقاوم به خوردگی لوله استیل نام دارد ، این لوله  استیل حتما باید ضد زنگ یا زنگ نزن باشند تفاوت اصلی لوله استیل با لوله فولادی معمولی در خواص لوله استیل، کاربرد لوله استیل و ترکیبات شیمیایی آن می باشد. در لوله های معمولی آهن و کربن بکاربرده شده ولی در لوله استیل علاوه بر آهن و کربن، کروم هم استفاده می شود. در لوله استیل چهارمین عنصر آلیاژی مهمی که بکار می رود نیکل می باشد. دو نوع لوله استنلس استیل درزدار و  لوله استنلس استیل بدون درز  کاربرد و مصرف دارندهمانطور که گفته شد  لوله زنگ نزن در بازار به لوله استیل معروف می باشد.

لوله استیل در دو رنگ در بازار موجود و مورد استفاده می باشد . لوله استیل طلایی و لوله استیل نقره ای که از نظر جنس و آلیاژ  کاملا شبیه هم هستند . تنها تفاوت این دو لوله استیل در رنگ آنها می باشد .

این نکته قابل اهمیت است که بدانید لوله استیل طلایی به دلیل رنگ و پرداختی که روی آن انجام گرفته از قیمت بالا تری نسبت به لوله استیل نقره ای بر خوردار است.

قیمت لوله استیل طلایی ثابت نیست و مانند دیگر لوله های کاربردی با نواسانات بازار تغییر میکند، خواص لوله استیل طلایی رنگ ثابت آن و ضد ضربه و ضد خراشبودن ان است و اینکه رنگ آن خراب نخواهد شد، لوله استیل طلایی ضد رنگ می باشد.

برای ساخت نرده و حفاظت استیل از لوله استیل نرده استفاده می شود، لوله استیل نرده در ساخت نرده استیل راه پله، نرده استیل پنجره، نرده استیل استخر و کاربرد دارد. لوله استیل نرده دارای ضخامت و قطر مختلف است که در مکان های مختلف نرده استیل کاربرد دارد.

لوله استیل دکوراتیو یکی از زمینه های کاربردی لوله های فولادی ضد زنگ با کیفیت بالا و تزئینی است که طیف گسترده ای از محصولات را برای استفاده در چندین کاربرد تزئینی و ساختاری ارائه می دهد.

 

قیمت لوله استیل

 

لوله استیل از لوله برای ویژگی های عالی مانند ماندگاری ابدی، با دوام در شرایط محیطی گوناگون و نصب آسان در قیمت های مختلف و در شرایط مختلف حضور دارند.

اگر می خواهید درباره انواع لوله استیل از جمله لوله لوله استیل اصفهان، استیل مشهد، لوله استیل و قیمت کوپلر در شیراز و اطلاع از سایز و اندازه لوله استیل مانند لوله استیل سایز کوچک با کارشناسان چاوید متال در ارتباط باشید.

نکته قابل توجه اینکه بدانید تفاوت لوله استیل ها با هم در میزان کروم و نیکل آن ها می باشد، برای مثال:

لوله استیل ۳۰۴ دارای ۱۰ درصد نیکل و ۱۸ درصد کروم و لوله استیل ۳۱۶ دارای ۱۲ درصد نیکل و ۱۶ درصد کروم است.

لوله استیل آلیاژ۲۰۱ یک فلز آستنیتی می باشد و از مقدار زیادی کروم و نیکل و مقدار کمی کربن تشکیل شده است.

کاربرد لوله استیل ها نیز با هم متفاوت می باشد مثلا برای حفاظ پشت پنجره ها لوله استیل دکوراتیو سایز ۲۵ میل با ضخامت ۰٫۵ میل و آلیاژ ۳۰۴ کاربرد دارد و لوله های استیل ۲۰۱ در سایز های ۱۶ و ۳۸ و ۵۱ میل با ضخامت ۰٫۵ میل استفاده می شود.

لوله استیل ۳۱۰S که به نام ۱/۴۸۴۵ نیز شناخته می شود با حرارت ۱۲۵۰ درجه سانتی گراد بیشترین حرارت را تحمل می کند.

 

قیمت لوله استیل صنعتی

لوله استیل صنعتی از پرکاربردترین انواع لوله استیل محسوب می شود. لوله استیل صنعتی غالبا بدون درز تولید و استقبال می شود به همین دلیل قیمت لوله استیل صنعتی بیشتر از انواع بدون درز لوله استیلمی باشد.

لوله استیل صنعتی را می‌توان بر اساس گرید آلیاژی آن نیز تقسیم بندی کرد. بر این اساس لوله استیل صنعتی به دو گروه آلیاژی پرکاربرد ۳۰۴ و ۳۱۶ تقسیم شده است.

نحوه تولید لوله استیل صنعتی

لوله استیل صنعتی با توجه به کاربردهای صنعتی و حساسیتی که دارد به شکل لوله بدون درز طراحی و تولید می شوند. لوله های بدون درز به دلیل نحوه تولید و عدم وجود درز جوش استحکام مکانیکی بالاتری نسبت به لوله استیل درز دار دارند. لوله استیل صنعتی از شمش فولادی با آلیاژ مشخص تشکیل شده است. به همین دلیل قیمت لوله استیل صنعتی به نوعی به قیمت شمش فولادی استیل وابسته می باشد.