انکربولت یا پیچ های مهاری یکی از مواردی است که امروزه به طور قابل توجهی در صعنت مورد توجه قرار گرفته است. مهم ترین سوالی که ممکن است در ذهن سازندگان به وجود بیاید این است که چه زمانی باید از انکر بولت استفاده کرد؟ ما به عنوان یکی از تولید کننده های انکر بولت و قطعات خاص به شما می گوییم هنگامی که می خواهید شی را به دیوار و یا صفحه ای از جنس گچ، آجر یا بتن وصل کنید باید از رول بولت ها استفاده کنید.

چون از این قطعات برای کارهای حساس و مهم استفاده می شود، تولید کننده انکر بولت، این قطعات را از بهترین آلیاژ و فلز باید بسازد. در غیر این صورت ممکن است صدمات جبران ناپذیری به بار آید. دلیل محبوبیت انکربولت ها مقاومت و جنس آنهاست که می تواند در سازه های فلزی ، سنگی و … نصب را آسان تر و مقاوم تر کند .

گروه بازرگانی جاوید متال با سال ها تجربه مفید از سال ۱۳۷۷ به تولید انواع انکربولت باکیفیت مشغول است و امروزه با پیشرفت تکنولوژی و باز طراحی به یکی از برترین تولید کننده های انکر بولت تبدیل شده است .

انکربولت یکی از لوازم پر مصرف ساختمانی است که برای متصل کردن اجسام، فلز ، سنگ و … مورد استفاده قرار می گیرد البته استفاده از این قطعه فقط به صنعت ساختمان سازی ختم نمی شود . انکر بولت ها در صنایع مختلف مانند خودرو سازی نیز برای سر هم کردن قطعات بر روی هم استفاده می شوند.

یکی از مزیت های بزرگ انکر بولت ها قابلیت استفاده در انواع صنایع هاست. پرکاربرد ترین استفاده از انکر بولت نصب انواع صفحه های فولادی بر رویه بتن است که با قرار دادن آن ها قبل بتن ریزی و نصب انواع قطعه ها بر رویه انکربولت ها از این قطعات استفاده می شود .

خرید انواع انکر بولت

خرید انواع و اقسام انکر بولت ها بسیار آسان است اما خرید قطعه های با کیفیت و مهندسی شده کار بسیار دشواری است به همین دلیل باید از تولید کننده انکر بولت اقدام به تهیه این قطعات بکنید.

گروه بازرگانی جاوید متال دارای بیش از ۲۰ سال تجربه به عنوان تولید کننده انواع انکر بولت با داشتن کار متخصص و دستگاه بروز میتوانند تمام قطعات را مهندسی شده و تضمینی با قیمیت بسیار پایین تر نصب به بازار به شما عزیزان عرضه کند .

انکر بولت ها (anchor bolt)به دو دسته کلی انکر بولت شیمیایی و انکر بولت مکانیکی تقسیم می شوند. اما هر کدام از آنها خود چندین زیر مجموعه دارند و کاربردهای متفاوتی هم دارند. از انکر بولت های مکانیکی که برای نصب در بتن استفاده فراوانی می شود می توان انکرهای :

 • انکر گوه ای که تنها برای استفاده در بتن مناسب هستند.
 • انکر بولت غلافی که برا استفاده در بتن، آجر یا بلوک مناسب است.
 • انکر های دراپ این (drop in) که مخصوص استفاده در بتن است.
 • انکر بولت های ضربه ای
 • انکر های لگ شیلد که برای کاربرد در بتن، آجر یا بلوک مناسب هستند را نام برد.

کمپانی های تولید کننده انکربولت

تا چندین سال قبل که در کشور خودمان تجهیزات ساخت انواع انکر بولت وجود نداشت، وارد کنندگان این محصول از کمپانی های خارجی مختلفی انکر بولت را وارد و آن را می فروختند. کشورهای مختلفی در زمینه ساخت و فروش انکربولت فعالیت می کنند که از جمله برندهای معتبر سازنده این محصول می توان به :

 • Normet
 • Bossard
 • Bene nox
 • mbo
 • Wichard
 • Misumi
 • Erico
 • Hilti
 • fischer
 • EJOT

را نام برد. اما در چند سال اخیر کارخانه های سازنده ایرانی در این عرصه موفقیت های چشمگیری داشتند و انواع انکر بولت ها با کیفیت برندهای خارجی را تولید و به فروش می رسانند. گروه جاوید متال نیز با تیم تخصصی خود چندین سال است که به عنوان یکی از بهترین تولید کننده های انکر بولت محصولات متنوعی را تولید می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط فروش انواع انکر بولت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

انکر بولت خوب چه ویژگی هایی دارد؟

چند تا مشخصه در مورد خرید انکر بولت ها باید رعایت شود تا باعث خسارت های مالی و جانی و آینده نشود . یکی از این مشخصه ها استفاده از فولاد ضد زنگ در تولید انکر بولت ها و نداشتن وزن خیلی سبک به دلیل استفاده از آلیاژ ها دیگر .

بررسی آن ها از نظر نوع ساختار و خطاهای تولید چون یکی از مشخصه جنس ها متفرقه داشتن خرابی زیاد در خط تولید است . تحقیق راجع به تولید کننده قبل از خرید از تولید کننده انکر بولت که باعث خسارت بالایی در بلند مدت نشود .

جنس فولاد باید از نوع a2 و a3  باشد که برای نصب ستون بر رویه فنداسیون استفاده می شود . روش تشخیص به این صورت است که a3  تردتر و شکننده تر است ولی a2 نرم و انعطاف پذیر است . a2 دارای آج ها به صورت منفرد و موازی هستند اما در a3 ضربدری بوده و به صورت هفت و هشت هستند .

روش نصب انکر بولت

همانطور که می دانید مهم ترین عامل در ساختمان سازی، نصب صفحه ستون هاست. صفحه ستون ها در واقع محلی است که ستون های فلزی ساختمان به فونداسیون اصلی وصل می شود. برای وصل کردن ستون و فونداسیون است که از انکربولت ها استفاده می کنند. تعداد این انکرها به عواملی مثل ابعاد صفحه ستون مورد نظر، نیروی زلزله و … بستگی دارد که تعدادشان را طراح سازه تعیین می کند.

یکی از نکاتی که قبل از اجرای نصب انکر بولت باید رعایت شود محل اتصال آنهاست. برای اینکار می توان از متخصصان تولید کننده انکر بولت کمک گرفت. متخصصان حرفه ای با کمک ردیاب های دقیقی محل مناسب برای نصب انکر را تعیین می کنند. این محل باید مقاومت کافی برای تحمل فشار و وزن سازه را داشته باشد و اینکه وجود میلگردهای درون بتن نباید سبب تغییر مسیر انکرها شود

همچنین اگر برای اجرا نیاز به چندین انکر باشد باید فاصله کافی بین آنها را در نظر گرفت تا از شکستن انکرها جلوگیری شود. این کار هم با کمک تولید کننده انکر بولت به راحتی انجام می پذیرد.

توصیه های ایمنی برای نصب انکر بولت

رعایت برخی نکات که در ادامه به شما خواهیم گفت باعث می شود تا هنگام نصب انکر بولت چه شیمیایی چه مکانیکی مشکلی برایتان پیش نیاید. از جمله نکاتی که باید رعایت کنید:

 • اندازه سوراخ

باید با توجه به نوع انکر بولت مورد نظر از مته مناسب استفاده کنید و توجه داشته باشید  که سایز مته و قطر سوراخ و سایر ویژگی هایی که در دفترچه راهنمای انکر هست کاملا رعایت شود.

 • عمق سوراخ

عمق سوراخ ایجاد شده برای هر انکر متفاوت است این عمق در برخی اتصالات اندازه طول انکر مورد استفاده و در برخی از اتصالات بیشتر از طول انکر است. ضمنا برای سوراخ کاری حتما از گیج اندازه گیری عمق یا یک نوار و ماژیک استفاده کنید. البته دقت کار با استفاده از ماژیک کمتر می شود.

 • تمیز کاری

بعد از ایجاد سوراخ متناسب حتما با کمک جریان هوا و سپس جارو کردن با جاروی مناسب از تمیز بودن سوراخ نصب انکر مطمئن شوید. در بررسی های انجام شده در موسسه پلی تکنیک ورچستر به این نتیجه رسیده اند که در صورت تمیز نکردن درست سوراخ میزان تحمل بار تا ۵۰% کاهش پیدا می کند!

 • تزریق کردن

در مورد انکر بولت های شیمیایی حتما اطمینان پیدا کنید که مواد شیمیایی که قرار است برای تزریق استفاده کنید کامل و دارای تاریخ انقضا باشند و در شرایط مناسبی نگه داری شده باشند. بر طبق قانون باید دو سوم سوراخ ایجاد شده با مواد تزریقی توسط نازل پر شود.

نمونه انکر بولت های تولید شده توسط گروه جاوید متال

در تصاویر زیر تعدادی از انکربولت های تولید شده در این مجموعه را می بینید. گروه جاوید متال با دارا بودن دستگاه های پیشرفته در این زمینه با توجه به پروژه مورد نظر شما قطعات درخواستی را طراحی و تولید می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی زیر با کارشناسان ما در تماس باشید:

نوشته های مرتبط